HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Úterý 19.10.2021
FOS PÚČIK
Folklorní sdružení PÚČIK
Historie souboru
Představenstvo FOS PÚČIK
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
Sponzoři a partneři
Reference
KONTAKTY
Dokumenty FOS PÚČIK
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.08.2021

Miroslava Macka

Z blogu Tomáše Fürsta:
Od začátku epidemie slyšíme, že největší riziko spočívá v zahlcení nemocnic a kolapsu zdravotní péče. ÚZIS nám po mnoho měsíců ukazoval hrůzostrašné grafy přeplněnosti nemocnic a různí experti se zasmušilými tvářemi varovali před kolapsem celého systému. Když opakovaně selhávaly všechny predikční modely „expertů“ z ÚZISu, BISOPu i MeSESu, zdůvodňovala se restriktivní opatření nakonec vždy tím, že je třeba předejít kolapsu zdravotnictví.
Největší česká zdravotní pojišťovna VZP potvrzuje, že v roce 2019 proplatila 189 tisíc případů hospitalizací na lůžcích intenzivní péče, což je téměř stejné číslo jako v letech 2018 (188 tisíc případů) a 2017 (190 tisíc případů). Ale v roce 2020, kdy byl zdravotní systém údajně několikrát blízko kolapsu, proplatila jen 171 tisíc těchto případů. To je pokles o více než 10 procent. Kovidoví pacienti přitom představovali v roce 2020 méně než 5 procent všech případů hospitalizací na lůžcích intenzivní péče. Údaje z ostatních pojišťoven jsou velmi podobné.
Zdroj zaručeně pravdivých informací o koronaviru – Novinky.cz – ovšem přinesl zprávu s titulkem „Covid téměř zdvojnásobil počty na JIP“ a hned v první větě perexu napsal „Obavy politiků a odborníků z letošního jara ohledně překročení kapacit zdravotnického systému v důsledku vysokých počtů covidových pacientů byly oprávněné.“
Tak jsem rád, že už tomu rozumím. Zahlcenost nemocnic se potvrdila tím, že v nich leželo méně lidí než v předchozích letech.
V kontextu tohoto objevu se mi lépe chápou i ostatní charakteristiky současné pandemie. Děsivé nebezpečí, které virus představuje pro mladé lidi (jež lze odvrátit jen a pouze očkováním), se pozná tak, že COVID zabije méně mladých, než jich spáchá sebevraždu. Účinnost vakcín se pozná tak, že většina nově nakažených v Izraeli je plně očkovaná. A bezpečnost vakcín se pozná tak, že americký registr nežádoucích účinků očkování obsahuje více hlášení úmrtí po koronavirové vakcíně než po všech ostatních vakcínách za posledních 30 let dohromady.

Primář OHKT ÚVN Praha MUDr. Miloš Bohoněk, hlavní odborník pro hematologii a transfuzní službu ZdrSl AČR
„Do současnosti se v v ČR provedlo cca 9,5 mil PCR testů, v celkové hodnotě kolem 10mld.Kč !!! Vzpomínám si, jak MZ před 2 roky zamítlo odborné Společnosti pro transfuzní lékařství návrh na zavedení PCR screeningu odebrané krve od dárců krve na virové hepatitidy B a C a HIV (zavedený standard prakticky všude jinde na světě,) s odůvodněním, že by to prý bylo moc drahé: odhady se pohybovaly do max 100 mil.Kč/rok (celkem za všechny 3 parametry)! To jsou paradoxy..."

Opsáno z facebooku:
Není nejvyšší čas dát výzvu k očkování proti covidu na krabičky cigaret a rozdávat je ve školách? Účel přece světí prostředky…

Vox populi - vox Dei:
Snad byste nechtěli, aby tu žili samý pracovitý, na státu nezávislý lidi! Tušíte, kolik užitečných úředníků by nemělo co žrát?

Neříkejte, že nemáte co číst!

http://www.albatrosmedia.cz/autori/38745672/miroslav-macek/

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 12.08.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište nám
DFS PÚČIK
Dětský FS PÚČIK
Kde nás najdete
Historie souboru
Repertoár souboru
Kalendář akcí
Aktuality a zprávy
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište nám
MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT
MFSF Jánošíkův dukát
Historie festivalu
Fotogalerie
Tiskové zprávy
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji